Dziś otwarte: 08:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Trójmiasto
2020.07.07
LC w wersji cabrio !

POKAZY PREMIEROWE 10-11 LIPCA

 

 

LEXUS TRÓJMIASTO ZAPRASZA WSZYSTKICH SYMPATYKÓW NOWOCZESNYCH AUT GRAND TURISMO I KABRIOLETÓW

10-11 LIPCA

 

Zarówno kabriolet LC Convertible, jak i coupe LC stanowią doskonały przykład ewolucji Lexusa w stronę marki luksusowego stylu życia, która oferuje swoim klientom radość z jazdy i emocje wzbogacające ich doświadczenia. Nadwozie nowego modelu łączy w artystycznym duchu charakterystyczną sylwetkę coupe z unikalnym stylem kabrioletu. Twórcy projektu wnętrza uwzględnili w swojej pracy, w jaki sposób elementy takie jak pokrywa składanego dachu czy tapicerka foteli tworzą całość z designem nadwozia, patrząc na samochód z zewnątrz.

Podobnie jak sportowe coupe LC 500, nowy LC 500 Convertible wyróżnia się świetnymi osiągami, dając poczucie jedności z otoczeniem i wzmacniając niezapomniane wrażenia dzięki jeździe z otwartym dachem. Strukturę nadwozia wzmacniają rozpórki o optymalnym kształcie i rozmieszczeniu, które zwiększają pewność prowadzenia podczas dynamicznej jazdy. Silnik V8 rozpędza samochód w przyjemny, linearny sposób. LC 500 Convertible jest wyposażony w ogrzewanie szyi oraz osłonę przeciwwiatrową, które zwiększają komfort i ciszę we wnętrzu pomimo otwartego dachu.

 

BUDZĄCY ZACHWYT DESIGN, ODZWIERCIEDLAJĄCY CHARAKTERYSTYCZNĄ DLA LEXUSA KONCENTRACJĘ NA SZCZEGÓŁACH

Projekt nadwozia oparty na coupe LC zachowuje doskonałą aerodynamikę i optymalny rozkład masy oraz łączy piękno z funkcjonalnością. Miękki, składany dach nadaje autu unikalną sylwetkę i sportowy charakter, zarówno z rozłożonym dachem, jak i z otwartą kabiną. Linia pokrywy bagażnika została uniesiona i poszerzona, by stworzyć dynamiczną bryłę widzianą od boku i podkreślić nisko położony środek ciężkości.

Aby utrzymać piękną sylwetkę samochodu po otwarciu dachu, jego konstrukcja po złożeniu jest chowana pod zintegrowaną pokrywą. Czterowarstwowy, miękki dach został tak zaprojektowany, aby zachować opadającą linię coupe, a jego konstrukcja wspierająca nie jest widoczna spod materiału.

Faktura tkaniny została tak dobrana, aby zapewnić optymalne napięcie bez zagnieceń oraz bardzo dobrą izolację od hałasów.
Gama kolorów nadwozia i dachu, a także eleganckie odcienie wnętrza, zostały pieczołowicie dobrane i skomponowane, by odpowiedzieć na różne upodobania stylistyczne i style życia nabywców Lexusa LC.

Wnętrze zdobią stopniowane pikowania i perforacje w górnej części foteli oraz logo „L” z tyłu zagłówków. Praca mechanizmu dachu podczas otwierania i zamykania jest precyzyjnie kontrolowana, wzmacniając poczucie jakości i bezpieczeństwa.

Ruch dachu i pokrywy został zsynchronizowany, jest przy tym elegancki i naturalny, a jednocześnie cały proces przebiega najszybciej w segmencie.
Dach można otwierać i zamykać również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h, zaś animacja wyświetlana na ekranie pomiędzy zegarami pozwala kierowcy obserwować pozycję dachu bez odwracania głowy.

 

POŁĄCZENIE ŚWIETNYCH OSIĄGÓW LEXUSA Z DOŚWIADCZENIEM JAZDY KABRIOLETEM

Konstrukcja nadwozia LC 500 Convertible została opracowana na nowo, by osiągnąć poziom sztywności na równi z coupe i stworzyć warunki do zaprojektowania pięknego nadwozia i wystarczająco przestronnego bagażnika.

Dzięki strategicznemu umiejscowieniu i kształtowi rozpórki tylnego zawieszenia została znacząco zwiększona sztywność struktury samochodu. Rozpórka jest wykonana z odlewu aluminium, aby zminimalizować dodatkową masę, a sportowe amortyzatory są tak zestrojone, aby zapewnić komfort jazdy na luksusowym poziomie.

Kolejne rozpórki wykonane z magnezu i aluminium są umieszczone także w innych miejscach, zwiększając sztywność nadwozia. W rezultacie samochód zapewnia dynamikę i pewność prowadzenia na poziomie oczekiwanym od flagowego grand tourera.

Wolnossący silnik V8 o pojemności 5 l jest sparowany z 10-stopniową, automatyczną skrzynią DirectShift, zapewniając linearne, przyjemne przyspieszenie. Aby silnik V8 Lexusa LC 500 Convertible sprawiał jeszcze więcej przyjemności podczas jazdy z opuszczonym dachem, generator akustyczny transmituje emocjonujący dźwięk silnika do wnętrza, zaś zawór wydechowy dodatkowo wzmacnia potężne brzmienie silnika.

 

PRZEMYŚLANY PROJEKT WNĘTRZA ZGODNIE Z FILOZOFIĄ LEXUSA PROJEKTOWANIA SKONCENTROWANEGO NA CZŁOWIEKU

Nowy kabriolet LC Convertible został tak zaprojektowany, aby szum wiatru podczas jazdy nie zagłuszał rozmów między podróżnymi. Projektując górną linię boku oraz tył auta, twórcy modelu skupili się na przepływie powietrza, który za pomocą owiewki jest kierowany z dala od wnętrza, aby uzyskać niski poziom hałasu w kabinie.

Szczególna dbałość o wrażenia dźwiękowe należy do DNA Lexusa, dlatego we wnętrzu LC Convertible budzące emocje brzmienie silnika jest dobrze słyszalne. Technologia Active Noise Control razem z technikami izolacji i pochłaniania dźwięku ogranicza hałasy.

System audio wiernie odtwarza oryginalne brzmienie każdego instrumentu, głosu i otoczenia, w którym muzyka została nagrana. Co więcej, charakterystyka ustawień systemu audio automatycznie się zmienia w zależności od sytuacji.

Lexus Climate Concierge automatycznie dostosowuje pracę klimatyzacji oraz podgrzewania foteli, okolic szyi i kierownicy, w zależności od tego, czy dach jest złożony czy nie. W ten sposób otwarta kabina LC 500 Convertible zapewnia komfort podróży niezależnie od temperatury na dworze.

 

WYMIARY I SPECYFIKACJA LEXUSA LC 500

  • Długość 4,760 mm
  • Szerokość 1,920 mm
  • Wysokość 1,350 mm
  • Odległość między osiami 2,870 mm
  • Obsługa dachu otwarcie w 15 s. / zamknięcie w 16 s.
jazda testowa
zapisz się