Dziś otwarte: 08:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Trójmiasto
2021.07.16
POKAZ PRZEDPREMIEROWY NOWEGO LEXUSA NX

13-14.08.2021 W TRÓJMIEŚCIE

WIĘKSZA DYNAMIKA

Do testów na torze w ośrodku Shimoyama Lexus zaprosił zawodowych kierowców wyścigowych. Pomogli oni dopracować własności dynamiczne samochodu do perfekcji - szczególnie w zakresie jego prowadzenia i hamowania. Nacisk został położony również na poprawę parametrów bezpieczeństwa i komfortu.

 

AWANGARDOWA STYLISTYKA

Najnowsza generacja Lexusa NX podnosi design na najwyższy poziom. Nie sposób oderwać wzroku od jego muskularnej sylwetki. Koncepcja funkcjonalnego piękna przejawia się w detalach stanowiących owoc współpracy projektantów i inżynierów. Takie rozwiązania, jak nowy grill czy aerodynamiczne detale sylwetki zapewniają optymalny przepływ powietrza i poprawiają wyciszenie wnętrza.

 

WIĘKSZE POCZUCIE KONTROLI

W projekcie kokpitu nowego Lexusa NX po raz pierwszy zrealizowano założenia koncepcji Tazuna. Wychodząc od zasady „ręce na kierownicy, oczy na drodze”, zapewniamy kierowcy bezpośrednią i intuicyjną kontrolę nad pojazdem. Samochód jest wyposażony w nowy, cyfrowy wyświetlacz, a istotne dla kierowcy informacje są prezentowane również na wyświetlaczu Head-Up Display. Kierownica zyskała rozbudowane możliwości sterowania funkcjami pojazdu.

 

JAKOŚĆ OMOTENASHI

Wnętrze Lexusa NX jest niezwykle komfortowe i ergonomiczne. To przejaw filozofii Omotenashi polegającej na przewidywaniu potrzeb i spełnianiu oczekiwań. Kierowca i pasażerowie mogą się poczuć w tym samochodzie jak u siebie domu. Wykończenie wnętrza dowodzi kunsztu mistrzów Takumi, którzy stosują wyłącznie najwyższej jakości materiały — nieskazitelne i ujmująco subtelne. Do wyboru jest wiele kolorów tapicerki. Fotele mogą mieć różne kształty w zależności od wersji samochodu i preferencji posiadacza. Dostępne są rozmaite rodzaje materiałów do ich obszycia, a fotele sportowe w wyższych wersjach są w pełni skórzane, wentylowane i sterowane elektrycznie.

 

EKSCYTUJĄCE OSIĄGI

Nowy Lexus NX jest wyjątkowo dynamiczny i wszechstronny. Wersja z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym rozwija 242 KM, czyli aż o 22% więcej mocy niż Lexus NX 300h poprzedniej generacji i rozpędza się do 100 km/h w 7,7 sekundy. Z kolei pierwsza w gamie hybryda plug-in o mocy 306 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 6 sekund i może przejechać w trybie elektrycznym dystans nawet ponad 60 km.

 

INNOWACYJNE MULTIMEDIA

Nowemu Lexusowi NX towarzyszy premiera całkowicie nowego systemu multimedialnego. Wprowadza on inteligentne usługi, m.in. zaawansowaną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym nawigację oraz asystenta głosowego reagującego na komendę „Hej Lexus”. Spektakularny, 14-calowy wyświetlacz HD należy do największych w klasie. Lexus NX nowej generacji zapewnia możliwość bezprzewodowego połączenia ze smartfonem poprzez Apple CarPlay®, dostępny jest również Android Auto®. Do wyboru są trzy systemy audio, w tym 17-głośnikowy zestaw firmy Mark Levinson®.

 

ZAAWANSOWANE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Lexus NX nowej generacji został wyposażony w funkcjonalne rozwiązania technologiczne, m.in. kamery 360° oraz możliwość zdalnego parkowania przy pomocy smartfona. Samochód standardowo posiada trzecią generację systemu Lexus Safety System +, oferującą ochronę przeciwzderzeniową, rozbudowaną o dodatkowe scenariusze identyfikowania zagrożeń, m.in.: może rozpoznać rowerzystów i motocyklistów zarówno w dzień, jak i nocą. Sygnalizuje także ich obecność w martwym polu na skrzyżowaniach. W nowym Lexusie NX dostępny jest opcjonalnie system FCTA, ostrzegający o ruchu poprzecznym z przodu i ryzyku kolizji. Samochód posiada system elektronicznego otwierania i blokowania drzwi, który informuje o pojazdach nadjeżdżających z tyłu, a w razie konieczności uniemożliwia otwarcie drzwi, zapobiegając kolizji.

ZAPRASZAMY NA POKAZ PRZEDPREMIEROWY 13-14 SIERPNIA 

Salon Lexus Trójmiasto.

 

 

 

jazda testowa
zapisz się